تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

تفاوت های فور ( آون ) آزمایشگاهی دیجیتال و فور ( آون ) آزمایشگاهی هوشمند

فور ( Dry Heat ) ( به فرانسوی Four ) یا اجاق گرمای خشک در پزشکی نام یک دستگاه آزمایشگاهی برای ضدعفونی و استریلیزاسیون تجهیزات آزمایشگاهی و وسایل فلزی آزمایشگاه می‌باشد.

نمونه های متفاوت فور آزمایشگاهی به دلیل کاربردهای متفاوت آن می باشد که در ذیل تفاوت فور ( آون ) آزمایشگاهی دیجیتال با فور ( آون ) آزمایشگاهی هوشمند مورد بررسی قرار می گیرد:

1- فور آزمایشگاهی دیجیتال فقط ترمومتر ( نمایشگر دمای داخل )دیجیتال و دریچه تخلیه بخارات دارد در حالیکه فور آزمایشگاهی هوشمند دارای تایمر،ترموستات و ترموتر دیجیتال و دریچه تخلیه بخارات می باشد.

2- در فور آزمایشگاهی دیجیتال استیل ، قابلیت افزایش دما تا حدود 250 درجه سانتی گراد وجود دارد ولی در فور آزمایشگاهی هوشمند ، ماکزیمم دما ، 200 درجه سانتی گراد می باشد.

3- فور آزمایشگاهی دیجیتال به صورت ست پوینتی و فقط روی دماهای خاصی کالیبره می شود. ولی دستگاه فور آزمایشگاهی هوشمند قابلیت کالیبراسیون دارد و دارای سیستم آلارم و در محدوده دمای 60 تا 200 درجه سانتی گراد اتوکالیبره می باشد.

4-دقت دمایی آون آزمایشگاهی دیجیتال حدود 5 درجه سانتی گراد می باشد و در آزمایشگاه مکانیک خاک  بیشترین کاربرد را دارد.دقت دمایی آون آزمایشگاهی هوشمند حدود 2 درجه سانتیگراد می باشد که در آزمایشگاه مکانیک خاک و تشخیص طبی بیشترین مصرف را دارد.

5- فور ( آون ) آزمایشگاهی دیجیتال دارای سیستم کاری بسیار آسان برای کاربر بوده و کار با آن بسیار ساده می باشد.در حالیکه فور آزمایشگاهی هوشمند دارای دستور کار خاصی بوده که بدون مطالعه آن کار با آن امکان پذیر نمی باشد.

6- فور ( آون ) آزمایشگاهی دیجیتال دارای قطعات کاملا مجزا از هم بوده و در صورت خراب شدن یک قطعه (مثلا تایمر و یا ترمومتر)با انجام تمهیداتی دستگاه بدون آن قطعه نیز کار خود را انجام می دهد ولی در فور آزمایشگاهی هوشمند در صورت ایجاد کوچکترین ایراد در دستگاه بایستی دستگاه برای سرویس ارسال گردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر روی مطالب کلیک کنید.

تفاوت فور آزمایشگاهی ( آون آزمایشگاهی ) با انکوباتور آزمایشگاهی

تفاوت های فور ( آون ) آزمایشگاهی ساده و فور ( آون ) آزمایشگاهی دیجیتال

تفاوت های فور ( آون ) آزمایشگاهی ساده و فور ( آون ) آزمایشگاهی هوشمند

تفاوت های فور ( آون ) آزمایشگاهی ساده و فور ( آون ) آزمایشگاهی هوشمند فن دار

تفاوت های فور ( آون ) آزمایشگاهی دیجیتال و فور ( آون ) آزمایشگاهی هوشمند

تفاوت های فور ( آون ) آزمایشگاهی دیجیتال و فور ( آون ) آزمایشگاهی هوشمند فن دار

تفاوت های فور ( آون ) آزمایشگاهی هوشمند و فور ( آون ) آزمایشگاهی هوشمند فن دار