تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

سترون ( استریل )

سِتَروَن کردن یا استریل کردن ( به انگلیسی:   sterilization) فرایندی است که میکروارگانیسمها و عوامل انتقال دهنده آنها از جمله قارچ ، باکتری  ٬ اسپور باکتری و ویروس را از سطح اجسام از بین می‌برد. فرایند استریل کردن بسته به جنس تجهیزات نیازمند به استریلیزاسیون شامل روشهای گرمایی‌خشک( فور ) ،گرمایی‌مرطوب( اتوکلاو )٬ شیمیایی٬ رادیواکتیو( پرتوگاما ) و فیلتراسیون می‌شوند.استریل یا سترون به معنی کاملاً عاری از باکتری یا قارچ یا ویروس یا دیگر میکروارگانیسمهای بیماری‌زا و غیربیماری‌زا (در مورد اشیای بی‌جان) است.هدف از استریل کردن جلوگیری از انتقال عفونت است.

روشهای استریلیزاسیون

روشهای رایج سترون کردن عبارتند از:

۱. روش حرارتی به وسیله دستگاههای آزمايشگاهي مانند اتوکلاو و فور در این روش از تاثیر گرما و فشار بخار آب برای کشتن میکروارگانیسمها استفاده می‌شود.مهمترین مورد استریلیزاسیون در دندانپزشکی می باشد.

۲. روش شیمیایی به وسیله مواد ضدعفونی کننده مانند آب اکسیژنه و انجام واکنشهای شیمیایی (مانند رادیکالهای آزاد) برای سترون کردن بهره می‌بریم.

۳. روش پرتودهی به وسیله تابش پرتو گاما، پرتو ایکس و پرتو فرابنفش.

۴. روش فیلتراسیون برای مایعات استفاده شده و شامل عبور دادن مایع از فیلترهای ریزبافت می‌باشد.