تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

فور آزمایشکاهی یا آون آزمایشگاهی

گروه تولیدی شیماز بزرگترینتولید کننده

فور آزمایشگاهی

و یا

آون آزمایشگاهی

در ایران می باشد.

دستگاه فور آزمایشگاهی یا آون آزمایشگاهی جهت استریل و خشک کردن در آزمایشگاه های تشخیص طبی ، مکانیک خاک ،بیمارستان ها و مراکز دانشگاهی کاربرد دارد.

داشتن اطلاعات کافی ، باعث خرید و فروش بهتر و مطمئن تر محصولات آزمایشگاهی می گرد لذا پیشنهاد میشود حتما موارد ذیل رو مطالعه نمایید.

دارای انواع مختلفی از نظر حچم و کاربرد می باشد که در ذیل توضیح مختصری در مورد آن داده می شود:

دستگاه های تولیدی شیماز دارای حجم های 22 لیتر ، 35 لیتر ، 55 لیتر ،100 لیتر ،140 لیتر و 200 لیتر می باشد که همواره آماده تحویل بوده در ضمن اینکه دستگاه با ابعاد کمتر و بیشتر نیز به صورت سفارشی ساخته می شود.

دستگاه های فور یا آون کم حجم ،اکثرا در دندان پزشکی و آزمایشگاه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

پر مصرف ترین سایز فور ، فور 55 لیتری می باشد که دارای 4 دسته متفاوت می باشد که کاربرد و طرز کار متفاوت دارند:

1- فور آزمایشگاهی 55 لیتری ساده که بیشتر جهت استریل کردن استفاده می شود.

2-فور آزمایشگاهی 55 لیتری دیجیتال که در آزمایشگاه های مکانیک خاک مورد استفاده قرار می گیرد.

3- فور آزمایشگاهی 55 لیتری هوشمند که دارای سیستم PID  بوده و دقت دمایی بالا دارد که در کارهای حساس استفاده می شود.

4- فور آزمایشگاهی 55 لیتری هوشمند فن دار که نه تنها دارای سیستم PID می باشد بلکه دارای فن نیز بوده که بیشتر در کارهای رنگ و رزین استفاده می شود.

فور دیجیتال

پر مصرف ترین : فور دیجیتال

دستگاه های فور آزمایشگاهی در سایز های بالاتر از 55 لیتری برای کارهای خاص و بزرگ استفاده می شود و دارای سیستم کنترل PID  و فن می باشد.

oven140دمای کاری دستگاه فور آزمایشگاهی ماکزیمم 250 درجه سانتی گراد می باشد.در صورتیکه دستگاه سفارشی ساخته شود تا دمای 300 درجه هم قابلیت استفاده دارد .در  دماهای بالاتر از متریال کوره الکتریکی استفاده خواهد شد که تا دمای 800 درجه سانتی گراد نیز قابلیت استفاده دارد.

در دستگاه های هوشمند سیستم کنترل PID مورد استفاده قرار می گیرد که زمان و دما و نشانگر دما بصورت دیجیتال تنظیم شده و دقت دمایی بالایی دارد.

بدنه خارجی دستگاه از ورق روغنی با رنگ الکتروستاتیک می باشد.ساخت دستگاه با بدنه استیل گندمی امکان پذیر می باشد که قیمت آن جداگانه محاسبه می شود.

انکوباتور یخچال دار

نمونه بدنه استیل : انکوباتور یخچال دار

 توجه داشته باشید که دقت دمایی دستگاه های آون با یکدیگر متفاوت می باشد و در صورتیکه دقت دمایی بالا مورد نظر شماست بایستی حتما سیستم کنترل دستگاه PID  بوده و عملا کامپیوتری ( با ای سی)کنترل شود.دستگاه هایی که با ترموستات گازی عمل می کنند دارای دقت پایینی هستند و بیشتر کاربرد خشک کردن دارند.

انواع فور آزمایشگاهی ساخت گروه تولیدی شیماز به شرح ذیل میباشد که با کلیک کردن بر روی نام آن وارد صفحه اختصاصی دستگاه شده و توضیحات تکمیلی بیشتر را مطالعه نمایید:


فور

فور آزمایشگاهی ( آون آزمایشگاهی ) ساده

فور دیجیتال

فور آزمایشگاهی ( آون آزمایشگاهی ) دیجیتال

فور هوشمند

فور آزمایشگاهی ( آون آزمایشگاهی ) هوشمند PID

فور هوشمند فن دار

فور آزمایشگاهی ( آون آزمایشگاهی )هوشمند PID فن دار